Arakl’da Yapımı Devam eden Katı atık çöp Tesisine Validen İnceleme

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araklı’da TAŞÖNÜ Mahallesi’nde yapımı baslayan Mahalle halkının tepkilerine rağmen engellenemiyerek yapımı devam eden Tesis yıl sonunda hizmete girmesi bekleniyor.

Trabzon’un Araklı ilçesindeki yapımı devam eden Taşönü Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi yıl sonunda faaliyete başlayacak

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon ve Rize İlleri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (TRABRİKAB) Encümen üyeleri ile birlikte Araklı ilçesi Taşönü Mahallesi’nde yapımı devam eden Katı Atık Entegre ve Bertaraf Tesisi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Vali Ustaoğlu ve Başkan Zorluoğlu, Türkiye’de bir ilk olan tesis hakkında ilgili firma yetkililerinden detaylı bilgi aldı. Firma yetkilileri, tesis ile birlikte katı atıkların ayrıştırılıp ekonomiye kazandırılacağını, direkt ekonomiye kazandırılamayan atıkların ise gazlaştırılarak enerjiye dönüştürüleceğini ifade etti.

Yetkililer ayrıca, tesisin kurulum aşamasının ardından Ağustos ayında deneme çalışmalarına başlanacağını, yıl sonunda ise faaliyete geçilmesinin planlandığını belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Arakl’da Yapımı Devam eden Katı atık çöp Tesisine Validen İnceleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin