logo

Hamile Kadın 12 saat sonra Enkazdan çıkartıldı

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğünde depremde şimdiye kadar 20 kişi hayatını kaybetti, bin 15 kişi de yaralandı.

Elazığ dün 6.8 şiddetindeki depremle sarsıldı. Dün saat 20.55’teki depremin merkezi Sivrice ilçesi olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.5, derinliğini ise 5 km olarak açıklarken AFAD depremi 6.8 büyüklüğünde ve yerin 6.7 km altında olarak açıkladı.

Deprem Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Bitlis, Suriye ve Irak’tan hissedildi. Vatandaşlar depremle beraber panik halinde evlerinden sokaklara çıktı. Bu depremden sonra 30 artçı deprem kaydedildi.

İki kişi daha enkaz altından çıkarıldı
08.21 – AFAD: Biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesine bağlı Gezin’de olmak üzere iki kişi daha enkaz altından kurtarıldı.

07.55 -Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015.

Soylu: Bu enkazlar zorlu enkazlar
07.35 – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu enkazlar çok zor enkazlar çünkü artçı sarsıntılar da aynı zamanda devam ediyor. İnşallah enkazın altındakilerin sağ salim kurtarılmalarını bekliyoruz. Daha önce 2 kişinin sağ çıkartıldığı noktada bir ses daha duyuldu ve çalışmalar burada yoğunlaştırıldı. Ses alınabilmesi için herkesin sessizliğe dikkat etmesi gerekiyor” açıklamasını yaptı.

06:00 – AFAD’dan yapılan açıklamada depremde hayatını kaybeden ve hastaneye başvuran vatandaşların illere göre bilançosu paylaşıldı. Açıklamada 2 ilde 19 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilirken, 7 ilde hastanelere başvuran kişi sayısı ise 922 olarak belirtildi. Son Dakika Olarak edinilen bilgiye göre 12 saat sonra bir hamile kadın enkazdan çıkarıldı.

Etiketler: »
Share
415 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ