Trabzon Araklı’lı Kaymakam Vali Olarak Atandı Soytürk Kimdir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İskenderun Kaymakamı Olarak Görev yapan Recep SOYTÜRK Kilis Valisi Olarak Atandı
Trabzon Araklı Ayvadere (AHO) Mahallesinden Sakayra’nın Karasu İlçesine Göçeden Soytürk Ailesinin Yetişrmiş olduğu Değerli Bürokrat Recep Soytürk
Yeni Valiler Kararnamesiyle Kilis Valisi Olarak Atandı
Atama Haberi Ailesini ve Sakarya Karasu’da yaşayan Araklı’lı Hemşehrilerini sevince boğdu.

Recep Soytürk
Doğum Yeri : Sakarya / Türkiye
Doğum Tarihi : 1.1.1967
Recep Soytürk Kimdir?
Sakarya’nın Karasu ilçesinde 1967 yılında doğdu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Kamu görevine İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak 1992 yılında ‘Kaymakam Adayı’ olarak başladı.

1992-1995 yılları arasındaki Kaymakam Adaylığı döneminde; Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde on bir ay süreyle Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

Aynı dönemde 1992-1993 yıllarında dil öğrenimi görmek ve mesleki kurslara katılmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi.

1995 yılında 82. Dönem Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarılı dereceyle bitirerek Karabük’ün Eflani ilçesine ‘Kaymakam’ olarak atandı.

Bu ilçedeki üç yıl süren görevinden sonra 1998-2000 tarihlerinde iki yıl süreyle Ardahan Posof Kaymakamı olarak görev yaptı.

2000 yılında atandığı Siirt Vali Yardımcılığı görevini üç yıl boyunca sürdürdükten sonra 2003 yılında atandığı Amasya Vali Yardımcılığı görevini iki yıl yürüttü. 2005 yılında Taşköprü Kaymakamlığına atandı. 2006 yılında Ürgüp Kaymakamlığında göreve başladı.

Çeşitli Sivil Toplum Örgütleri Tarafından teşekkür belgesi alan Recep Soytürk yurt genelinde faaliyet gösteren Türkiye Ana ve Çocuk Sağlığı Vakfı tarafından 2002 yılında Atatürk Haftası Hizmet Ödüllerinde ‘Yılın En Başarılı Bürokratı’ seçildi.

Kaymakam Soytürk, İskenderun Kaymakamlığı’na atanana kadar, 16.02.2009 tarihinden bu yana Sakarya Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ni sürdürdü. İyi derecede İngilizce bilen Soytürk, evli ve üç çocuk sahibidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trabzon Araklı’lı Kaymakam Vali Olarak Atandı Soytürk Kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin