logo

Uyan Türkiye ABD Parayı Götürdü Sen Neyin Peşimdesin…

Kim Ölürse Ölsün ABD Paraya Bakar ver Parayı İstediğini Öldür

Suudiler ABD-YPG iş birliğine 100 milyon dolar verdi Cemal Kaşıkçı Olayı kısa sürede kapanması bekleniyor.
Kral Selman ile 15 dakikalık görüşme yapan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, terör örgütü YPG için 100 milyon dolar daha yardım aldı.

New York Times gazetesinde yer alan habere göre, Riyad yönetimi Suriye’de terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan bölgeler için vermeyi taahhüt ettiği 100 milyon dolarlık yardımı, Pompeo’nun dün Suudi Arabistan’a düzenlediği ziyaret sırasında ABD’e hükümetine ait hesaplara yatırdı.

POMPEO KAYIP GAZETECİ İÇİN GELMİŞTİ
Trump yönetimi söz konusu mali desteği uzun süredir talep ediyor olsa da tahsilatın Pompeo’nun muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda kaybolması olayıyla ilgili ziyarete denk gelmesi dikkati çekti.
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’ya ziyareti sırasında hediye de verildi

New York Times, ABD yönetiminden Suriye siyasetini yönlendiren ancak adının açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin, “Zamanlama kesinlikle tesadüf değil.” ifadesine yer verdi.

MCGURK REDDETTİ
Gazete, haberinde Trump’ın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk’ün de açıklamalarına yer verdi. McGurk, ödemenin Pompeo’nun ziyaretiyle bağlantılı olduğu iddiasını reddetti. Suudilerin söz konusu yardımı yapmayı Ağustos ayında taahhüt ettiğini savunan McGurk, ödemenin güz aylarında yapılmasının planlandığını öne sürsede işin aslı hiçte öyle görünüyor.

RİYAD DAHA ÖNCE DE 100 MİLYON DOLAR VERMİŞTİ
Suudi Arabistan Devlet Bakanı Samir es-Sebhan, Ekim 2017’de, ABD’li yetkililerle, YPG/PKK işgalindeki Rakka’nın Ayn İsa bölgesi ve bazı köylerini ziyaret etmişti bu ziyarete bölgeye yapılacak yardımlar netlik kazanmıştı.

Ziyaretten sonra, Riyad yönetimi DEAŞ karşıtı operasyon sırasında ABD ve YPG/PKK saldırılarında neredeyse tamamı yıkılan Rakka’nın yeniden imarı için 100 milyon dolarlık yardım yapmıştı bu yardımdan bölge halkına ödeme yapılmazken Evleri yıkılanlar bölge halkı kendı imkânlarıyla evlerini yeniden yapıyor.

Etiketler: »
Share
1068 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ