Yürütülen Kanpanyalar Meyvesini verdi O Okul Müze ve kütüphane Olacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Araklı’da Yok edilmek istenen bir tarihi eser Kurtarıldı.
Araklı Yeşilköy Mahallesinde Kara Taş’tan yapılı olan tarihi Okul Araklı Belediyesinin almış olduğu kararla yıkılmaya başlanmış iddiaya göre yerine çocuk parkı yapılacağı bildirilmişti.


MAHALLE SAKİNLERİ KONUYA İTİRAZ ETTİ
Araklı Yeşilköy İlk Öğretim Okulundan Mezun Olan ve Şu anda Türkiye genelinde çeşitli bölgelerde görev yapan Başta Ayten Güneş olmak üzere Doktor Öğretmen işadamı gibi Ülkemize hizmet eden Kültürlü İnsanlarında aralarında olduğu Okuluna sahip çıkarak Başlatmış oldukları Çocukluk anılarımıza dokunma kampanyası meyvesini verdi.
Bugün Arakı’da Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi Araklı Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin   İle yapılan görüşme sonrası Okulun Yıkılması Durduruldu.


Karadeniz Haber61’in Köşe yazarı Ayten Güneş Görüşme sonrası Yaptığı açıklamada Çok mutluyum hem Okulun hem Mahallem adına Çocukluk anılarımızın yok olmamasına Çok sevindik Araklı’da Yaptığımız Görüşmelerde bizi sıcak ve samimi bir ortamda karşılayan Beledie Başkanı Recep Çebi Araklı Kaymakamı’na ve Araklı Milli Eğitim Müdür Yardımcısı’na Ayrı ayrı teşekkür eden Güneş


Okulun Tadilatı  yapılacağı ve Kütüphane olarak kullanılacağını aktardı
Öteyandan Okulun Tadilat bakım ve onarım Tüm Masrafları’nın Yeşil Köy’ün yetiştirdiği değerli işadamı Zeki Şahintürk Tarafında Ödenecek.


Okul Müze ve Kütüphane Olarak Kullanılacak.

Karadeniz Haber61 Ayten Güneş

İlgili diğer haber

Ayten Güneş’in Kaleminde Çocukluk Anılarımıza Dokunmayın!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yürütülen Kanpanyalar Meyvesini verdi O Okul Müze ve kütüphane Olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin