THY Genel Müdüründen Sürmene’nin Beşköy Mahalle Okuluna Bilgisayar Bağışı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY Genel Müdüründen Doğduğu Mahallesinin Okuluna 20 Bilgisayar hediye edildi.
THY Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin diğer bir iştiraki olan Goodrich Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Servis Merkezi Limited Şirket’inde Yönetim Kurulu Başkanı olarak Görev yapan
Ahmet Karaman Sürmene’ye Bağlı Beşköy Adnan Kahveci İlköğretim Okulunu Ziyaret ederek İlköğretim Okuluna Hediye ettiği Bilgisayarların Bir kısmının kurularak hizmete sokulduğu dıger bilgisayarların’da kısa sürede hizmete sokulacağı öğrenilirken, Okul Müdürü Mehmet Ersoy Ve Milli Eğitim Müdürü Dursun yazıcı Bağışlarından Dolayı THY Genel Müdürü Ahmet Karaman’a Teşekkür etiler.

 

Ahmet KARAMAN
Kimdir

Ahmet Karaman 1960 yılında Trabzon’un Köprübaşı ilçesi Beşköy beldesinde doğdu. 1978 yılında Haydarpaşa Teknik Lisesi’nden, 1984 senesinde de Londra Üniversitesi Queen Mary College Uçak Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1985 yılında kariyerine Türk Hava Yolları’nda uçak mühendisi olarak başlayan Karaman, 1989-1994 yılları arasında Tur European Airlines’da Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) ve 1994-1998 yılları arasında Air Alfa Airlines’da Genel Müdür Yardımcısı (Teknik ve İdari İşler) olarak kariyerini sürdürdü.

1998-2002 yılları arasında Air Anatolia Airlines’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini ifa etti. 2002-2005 yıllarında Fly Air Genel Müdürlüğü görevini üstlendi ve Türkiye’nin ilk low cost yurtiçi uçuşları bu dönemde başlatıldı. 2005 ve 2013 yılları arasında Onur Air’da Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı ve bu süreçte Türkiye’nin ilk özel bakım ve onarım merkezi açıldı.

09.03.2013-30.05.2014 tarihleri arasında Türk Hava Yolları HABOM A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üslendi. 2013 yılında faaliyete geçen MRO tesislerinin geçiş sürecini yöneten Karaman, Türk Hava Yolları HABOM A.Ş. ile Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin birleşmesi sürecinde önemli bir rol oynamıştır. Sayın Karaman, 01.06.2014’ten bu yana Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürlüğü ve İcra Komitesi Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Ahmet Karaman, 02.07.2014 tarihinde Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin bir iştiraki olan Turkbine Teknik Gaz Tribünleri Bakım ve Onarım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildi ve 07.12.2016 tarihine kadar bu görevini sürdürdü. Karaman hâlihazırda; Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin diğer bir iştiraki olan Goodrich Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Servis Merkezi Limited Şirket’inde Yönetim Kurulu Başkanı olarak
görev yapmaktadır.

İleri düzeyde İngilizce bilen Karaman, evli ve bir çocuk babasıdır.
Haber Hayati Çebi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
THY Genel Müdüründen Sürmene’nin Beşköy Mahalle Okuluna Bilgisayar Bağışı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizi Takip Edin